تبلیغات
سلامت باش salamatbash سیدرضا موسوی-salamatbash سلامت باش به ""سلامت باش ""خوش امدید.لطفا" هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را از طریق لینك << نظر یادت نر>> ارسال فرمائید -سیدرضا موسوی

سلامت باش salamatbash

--------
نویسنده : سیدرضا موسوی چهارشنبه 26 فروردین 1388, ساعت 18 و 45 دقیقه و 27 ثانیه

همه ساله روز 18فروردین (7 آوریل) به عنوان روز جهانی بهداشت در كشورهای مختلف جهان گرامی داشته می‌شود. در چنین روزی در سال 1984 میلادی در نیویورك، نخستین اساسنامه كنفرانس بین‌المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین شد. در ژوئن همان سال نخستین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان بیش از 61 كشور جهان تشكیل شد. از آن سال به بعد همه ساله موضوع خاصی برای این روز انتخاب می‌شود كه اولویت جهانی سلامت را مشخص می‌كند و امسال نیز سازمان جهانی بهداشت، شعار « سلامت در حوادث و بلایا »را برای سال2009 درنظرگرفته است.

سازمان جهانی بهداشت(WHO) در سال 2009، روز جهانی سلامت بر روی نیاز به حفظ سلامت در برابر حوادث و بلایا تمركز نموده است. به عبارت دیگر بر ایمن سازی تجهیزات بهداشتی و آمادگی پرسنل بهداشت که از شرایط اضطراری متاثرند، متمرکز شده­است. مراکز بهداشتی و پرسنل آن بعنوان خطوط زندگی بحرانی برای مردم آسیب پذیر و تسکین آلام آنها، ممانعت از بیماریها و مراقبتهای بهداشتی محسوب می شوند.

مراقبتهای بهداشتی اولیه دارای اصولی در کشورها می باشد که می تواند نیازهای روزانه را برآورده نماید، این نیازها همچون خدمات زایمان، مصون سازی و مراقبت بیماریهای مزمن بایستی در شرایط اضطراری نیز تداوم داشته باشد. اغلب سیستمهای بهداشتی ضعیف قادر به حفظ عملکرد فوری و خدمات بهداشتی متوالی در شرایط بحرانی نیستند.

چطور شرایط اضطراری بر سلامت تاثیر می گذارد:

حوادث غیر مترقبه نظیر سیل، زمین‌ لرزه، تنش‌های نظامی از جمله بحران‌هایی است كه همه كشورها را تهدید می‌كند و در هنگام وقوع این حوادث غیر مترقبه، امكانات و تسهیلات بهداشتی دچار بیشترین خسارت می‌ شوند. به عنوان مثال :

  • بیش از 11000 مؤسسه خدمات درمانی در وان چوان چین در اثر زلزله می 2008 آسیب دیدند و ده ها هزار نفر از مردم ناچاراً در جاهای دیگر درمان شدند.
  • جنگ اخیر 22 روز غزه منجر به شهید شدن 1350 نفر شامل (430 كودك، 108 زن، 118سالمند شد و بسیاری از زیر ساختهای بهداشتی این منطقه در این جنگ از بین رفت. عملیات كمك‌رسانی اورژانس مقامات فلسطینی متوقف شد به نحوی كه مدیر اجرایی یونیسف اخیراً به شدت از خشونت‌های جاری در منطقه غزه، كه منجر به تعویق ارائه كمك‌های انسان‌دوستانه به این منطقه شد.
  • زمین لرزه مخربی كه در سال 2005 در پاكستان رخ داد نیز باعث تخریب 49درصد از امكانات و تحصیلات بهداشتی این كشور شد.
  • سونامی اقیانوس هند در سال2004 به 61 درصد تجهیزات بهداشتی در ایالت آکه اندونزی آسیب رساند و 7درصد از پرسنل ارائه دهنده خدمات بهداشتی و 30درصد از ماماها كشته شدند که یک آسیب بزرگ برای بهداشت زنان بشمار می رفت.

 

نمونه سازه های موفق

چندین کشور بر روی موضوع ایمنی بیمارستانها و افزایش آمادگی در حفاظت از زندگی اقداماتی انجام داده اند.

  • در مکزیک ارزیابهای آموزش دیده، مشکلات 200 عدد از تجهیزات بهداشتی را تشخیص دادند و متذکر شدند که این تجهیزات نیاز به ارتقاء ایمنی دارند.
  • در بنگلادش تجهیزات چند منظوره بهداشت، آموزش و کشاورزی برای کمک به رفاه بعد از گردبادها و سیلابها ساخته شد که این کار جان هزاران نفر در گردباد سیدی در سال 2007 نجات داد.
  • در ژاپن، پاکستان و پرو هم اکنون سازه های بهداشتی مقاوم به زلزله می سازند.
  • در سومالی علیرغم فقدان امنیت، بیمارستانها به درمان بیماران بمنظور حصول اطمینان از سلامت همه افراد ادامه می دهند.

آنچه مسلم است اینكه زمانی كه امكانات و تسهیلات بهداشتی آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث غیر مترقبه را كسب نكرده‌اند، نمی‌توانند در مقابل خطرات مقاومت كنند. چرا كه پرسنل ارائه دهنده خدمات بهداشتی و بیماران، كشته و مجروح می‌شوند و خدمات بهداشتی اورژانس و خدمات بهداشتی عادی ارائه نمی‌شود، سرمایه‌های زیادی كه برای بنای زیرساخت‌های بهداشتی هزینه شده، از بین می‌رود و زمان زیادی برای بازسازی و بهبود سیستم‌های بهداشتی جوامع بحران‌زده لازم است .

روز جهانی بهداشت یکی از بهترین فرصتهای سازمان جهانی بهداشت برای اطلاع رسانی اولویتهای جهانی بهداشت است. در این سال سازمان جهانی بهداشت و شرکاء بین المللی آن بر اهمیت سرمایه گذاری در زیربناهای بهداشتی، مقاوم سازی آنها در برابر مخاطرات و خدمت رسانی به مردم در نیازهای فوری تاکید داشتند. آنها همچنین اصرار داشتند تسهیلات بهداشتی بگونه ای تکمیل گردد که در شرایط اضطراری داخلی مانند آتش سوزی پاسخگو باشد تا از تداوم مراقبتهای بهداشتی اطمینان حاصل گردد.

حوادث اطراف جهان موفقیت های آینده را رقم زده و به طراحی و ساخت ایمن تجهیزات و سازه ها کمک می نماید، این عامل نیروی محرکه ای برای آمادگی گسترده در شرایط اضطراری بمنظور محافظت از حیات و بهبود بهداشت جهانی می باشد.

سازمان جهانی بهداشت امسال با انتخاب شعار «سلامت در حوادث و بلایا» سعی دارد كه امكانات بهداشتی كشورها را به این امر معطوف كند تا در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه كشورها شاهد خسارات جانی و اقتصادی كمتری باشند .

ادامه مطلب ...نویسنده : سیدرضا موسوی چهارشنبه 26 فروردین 1388, ساعت 15 و 00 دقیقه و 41 ثانیه

زنگ سلامت با حضور نماینده محترم فرماندار محترم و مدیریت محترم آموزش و پرورش و نماینده محترم فرماندهی نیروی انتظامی و دیگر مسئولین ادارات سطح شهرستان در مدرسه راهنمایی شاهد پسران درساعت 9 صبح نواخته شد .

در این مراسم دکتر عبدالله محمدی فیروز جایی با تبریک سال نو و نصب العین قرار دادن پیام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر << اصلاح الگوی مصرف >> ؛ طی سخنان مبسوطی به تشریح برنامه های این شبکه درطی هفته سلامت پرداختند و افزودند : سازمان جهانی بهداشت ، شعار <<  سلامت درحوادث و بلایا >> را برای سال 2009 برابر با 1388 در نظر گرفته است .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان اینکه : مراقبت های بهداشتی اولیه دارای اصولی است که می تواند نیازهای روزانه را برآورده نماید.این نیازها همچون مصون سازی ، خدمات زایمانی و مراقبت بیماریهای مزمن بایستی در شرایط اضطراری و بحران نیز تداوم داشته باشد  ادامه دادند :  وقوع حوادث غیرمترقبه طی دو سال گذشته خسارات فراوانی را به بخشهای مختلف از جمله تاسیسات زیربنائی ، کشاورزی ، مسکن ، لوازم خانگی ، ماشین آلات  و تاسیسات واحدهای تولیدی در مناطق شهری و روستائی استان وارد نموده است بعنوان مثال قوع بارندگی شدید به همراه صاعقه و طوفان که در بامداد روز جمعه مورخ 22/6/87 در همین شهرستان خودمان بابلسر و نیزدیگر شهرهای استان نظیر قائمشهر ، ساری ، بهشهر و گلوگاه روی داد موجب غرق شدن 4 لنج به همراه 13 سرنشین در شهرستان بابلسر گردید که متاسفانه  یك نفرنیز فوت گردیدند. اینجانب بعنوان یکی از خدمتگزاران ، به جد اعتقاد دارم اهمیت پیشگیری بیش از خود حادثه و عواقب بعدی آن اهمیت دارد چراکه اگر بتوانیم به موقع موارد حادثه ساز و بحرانی را قبل از وقوع آن شناسایی نمائیم می توان از بسیاری از عواقب ناهنجار بعدی جلوگیری نمود و لذا براین اساس با تشکیل ستاد بحران با کمک همکارانم در شبکه بهداشت بابلسر و با آموزش های که در اینخصوص برگزار گردیده و می بایست تداوم یابد این شبکه در کنار سایر ادارات سعی در بالا بردن توان و آمادگی کامل در مواقع بحرانی را دارد تا بتوانیم با تمام توان در شرایط بحرانی جلوی آسیب دیدگی های احتمالی راگرفت یا حداقل کم کرد .دکتر محمدی در پایان با تشکر از همکاری صمیانه مسئولین ادارات عضو شورای بهداشت بخصوص فرماندار محترم حاج آقا نادری بعنوان ریاست محترم شورای بهداشت شهرستان که همواره دلسوزانه پیگیر سلامت شهرستان هستند اظهار قدرانی نمودند .

ادامه مطلب ...نویسنده : سیدرضا موسوی یکشنبه 23 فروردین 1388, ساعت 19 و 21 دقیقه و 19 ثانیه
در مورخ 23 قروردین 88 به مناسبت روز دندانپزشک،  واحد دنپزشکی شبکه و نظام پزشکی شهرستان مشترکا" درششمین روز از هفته سلامت در نمایشگاهی که به مناسبت هفته سلامت از سوی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شده و تا 24 فروردین ادامه داشت اقدام به ویزیت رایگان دهان و دندان افراد بازید کننده ازنمایشگاه که داوطلب این ویزیت بودند،  انجام گرفت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت قابل ذکر است تمام گروههای سنی در این ویزیت شرکت داشتند . در آماری که در پایان اینکار بر اساس دفتر ویزیت ثبت نام بیماران بدست آمده تعداد 133 نفر توسط همکار دندانپزشک دکتر نجف پور ویزیت شدند لازم بذکر است درکنار ویزیت حدود 230 قوطی دهان شویه فلوراید و تعداد50 تیوپ خمیر دندان کرست و تعداد 300 تراکت آموزشی و 145 پمفلت آموزشی در زمینه سلامت بهداشت دهان و دندان بین افراد بازدیدکننده از نمایشگاه توزیع شد .     
ادامه مطلب ...نویسنده : سیدرضا موسوی یکشنبه 23 فروردین 1388, ساعت 15 و 13 دقیقه و 55 ثانیه

در مورخ 88/1/23 همایش هفته سلامت  راس ساعت 11 صبح در سالن اجتماعات این شبکه  و با حضور کلیه همکاران و مدعوین  حاضر در این مراسم  برگزارگردبد .

مدعوین  حاضر در این همایش جناب سرهنگ نیازی فرماندهی محترم نیروی انتظامی و حجت السلام هاشمی ریاست محترم تبلیغات اسلامی شهرستان و جناب آقای مسلمی ریاست محترم اداره ارشاد اسلامی شهرستان و جناب آقای دکتر رحمانی ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدونکنار و معاونت بهداشتی این شهرستان دکتر نبی اله باقری و دیگر مسئولین و معاونین محترم شان بودند .

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم جناب آقای ناصر بزرگیان از همکاران شبکه ومسئول واحد دندانپزشکی آغاز و در ادامه دکترعبدالله محمدی فیروزجایی مدیریت محترم این شبکه با تشکر از مدعوین حا ضر در همایش و گرامیداشت هفته سلامت با بیان اینکه : ایجاد  حوادث غیر قابل پیش بینی نظیر سیل، زمین لرزه ، تنش های نظامی که در هر کشوری غیر محتمل می نماید موجب آسیب های جدی و گاها" ناگوارمی گردند که علاوه بر تخریب بنا ها متاسغانه موجب صدمات جانی نیز می شوند و اگر از قبل ما آمادگی لازم جهت مهار و امداد رسانی در زمان بحران را نداشته باشیم این حوادث بیشتر خودش را نشان می دهد، زیرا همانطور که محتمل می نماید حوادث غیر مترقبه بطور ناگهانی با آسیب بالا و زمانی اتفاق می افتند که ما احتمال و یا پیش بینی به وجود آمدن آنرا نمی توانیم بکنیم خودش را بیشتر نشان می دهد لذا با آمورشها و تعریف شدن وظایف هرفرد و احداث بناهای مقاوم و پیش بینی موارد کور حادثه خیز می توان  علاوه بر امداد رسانی  به موقع ، جان خیلی ها را نجات داد و به طبح از آسیب های جدی بیشتر نیز کاست . و به این دلیل بود که سازمان جهانی بهداشت سال جاری را به نام (( سلامت در حوادث و بلایا )) نامگذاری کرده است .

در ادامه حجت الاسلام هاشمی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن عرض تبریک گرامیداشت هفته سلامت به مدیریت و کارکنان خدوم این شبکه بابیان اینکه سلامتی بزرگترین نعمتی است که انسان میتواند از آن برخوردار باشد ادامه دادند : پیشرفت علم طب موجب ارتقاء سطح سلامتی شده چراکه در دوران قدیم فقط نژاد قوی می توانست در برابر هجوم انواع بیماریها سالم و زنده بماند و نسل ضعیف تر لاجرم از بین میرفتند اما با پیشرفت علم طب که همه ما مدیون آن هستیم این مرز بین نسل ضعیف و قوی از میان برداشته شده است و نسل ضعیف تر نیز شانس زنده ماندن را دارد . ریاست تبلیغات اسلامی شهرستان در پایان سخنانشان از کلیه زحمت کشان عرصه سلامت شهرستان و کشور تقدیر و تشکر نمودند .

جناب سرهنگ نیازی فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان با بیان اینکه حوادث جاده ای 3 ضلح دارد که شامل عامل انسانی ، جاده ای و خودرویی می باشدکه علاوه بر اینها بحث روحی و روانی و نقش تغذیه ای که شخص بوجود آوردنده ، قبل از تصادف مصرف کرده نقش بسزایی دارد بیان داشتند : امنیت و سلامت لازم و ملزوم هم هستند و  دیده شده هرجا  نقش سلامت بالا باشد کار ما در نیروی انتظامی پائین می آید لذا با تعامل و ارتباط خوبی که بین ما دو نیرو  وجود دارد انشاالله بتوان در آینده شاهد کاهش جرایم از این دست بود مثلا" در بحث مضرات سیگار کشیدن و یا در بحث جرایم تلقیح مواد زیان آور یعنی مواد افیونی که موجب بهم خوردن تعادل روحی و روانی فرد مصرف کننده می شود با آموزش سلامت می توان از اشاعه و مصرف و عوارض بعدی آن جلوگیری کرد و بنده امیدوارم روزی برسد که نیروی انتظامی در بحث اینگونه جرایم نقش آخر را داشته باشد نه درحال حاضر که نقش اول را دارد . فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با تشکر از مدیریت و کارکنان این شبکه و گرامیداشت هفته سلامت اظهار امیدواری نمودن سال جاری را بتوان با تعامل و همکاری تنگاتنگ  در آخر سال به همشهریان عزیز سلامت و امنیت بهتر ارمغان داد سخنانشان را خاتمه دادند .

همایش با سرود نونهالان عزیز از دبستان شاهد ادامه یافت که مورد توجه حاضرین در جلسه قرار گرفت. در پایان  همایش به 2 همکار که پس از سالها تلاش در عرصه سلامت به بازنشستگی نائل آمدند به رسم یادبود لوح سپاس و هدایایی تقدیم شد و همچنین به 2 خیر که به مقام استانی رسیدند ویک خیر که زحمات خداپسندانه ای در ارتقاء بیمارستان حضرت زینب(س) داشتند لوح سپاس تقدیم گردید و به 3 رابط بهداشتی ادارات سطح شهرستان که همواره در تمامی جلسات رابطین ادارات سال گذشته که هرماه در این شبکه برگزار می گردد حضور فعال داشتند لوح سپاس تقدیم و از آنان تفقود بعمل آمد  .  

ادامه مطلب ...نویسنده : سیدرضا موسوی سه شنبه 18 فروردین 1388, ساعت 03 و 32 دقیقه و 00 ثانیه
منبع : روزنامه رسالت 18-1-88
نویسنده: حسین میری
ارتقای سطح سلامت جامعه، به عنوان مهم ترین هدف نظام سلامت مطرح است. از مهم ترین شاخص های ارزیابی میزان موفقیت نظام سلامت در دست یابی به این هدف می توان به شاخص امید به زندگی، نرخ مرگ و میر نوزادان زیر یك سال و كودكان زیر پنج سال و مرگ و میر مادران در صد هزار تولد زنده ، اشاره كرد.

خانه بهداشت


ادامه مطلب ...

دسته بندی : آموزشی ,


نویسنده : سیدرضا موسوی یکشنبه 16 فروردین 1388, ساعت 17 و 16 دقیقه و 32 ثانیه

جلسه مدیریت این شبکه با حضور کلیه همکاران  پزشک ، کارشناسان مسئول واحدها و نماینده بهورزان این شبکه  و مدیران ستادی در مورخ 88/1/16 در سالن اجتماعات و با عنوان سلامت در حوادث و بلایا آغاز گردید .

بدوا"آقای دکتر عبدالله محمدی فیروزجائی مدیریت محترم این شبکه ضمن عرض تبریک به مناسبت آعاز سال نو و میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع)  و تا کید بر نصب العین قرار دادن پیام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح الگوی مصرف به تشریح عملکردی این شبکه در سال 87 پرداختند و ضمن اظهار رضایت مندی از عملکردهای مثبت این شبکه  اظهار داشتند : در وهله نخست همه اینها مرهون تلاش کلیه همکاران در پیشبرد اهداف عالیه نظام سلامت و درمان در ودر مرحله بعدی اهداف مسئولان بالا دستی شبکه در سطح معاونت بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران دانستند.ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به هفته در پیش رو (هفته سلامت ) پرداختند و افزودتد حوادث غیرمترقبه نظیر سل، زمین لرزه ، تنش های نظامی از جمله بحران هایی است که همه کشورها را تهدید می کند و در هنگام وقوع این حوادث غیرمترقبه ، امکانات و تسهیلات بهداشتی دچار بیشترین آسیب و خسارت می شود. شعار امسال سازمان جهانی بهداشت در سال1388( 2009)  را سلامت در حوادث وبلایا ذکر کردند و از کلیه همکاران خواستند امسال نیز تمام تلاش و همت خویش را در هرچه با شکوه اجرا کردن هفته سلامت و همکاری و همدلی دربهترشناساندن نقش بهداشت در ارتقاء سطح سلامتی در منطقه و خدمتگیران در سال پیش رو فراخواندند . ایشان بر فعال بودن ستاد بحران این شبکه که قبلا" تشکیل شده و اعضای آن مشخص شده است تاکید نمودند و افزودند : همکاران تنها به عضوبودن درآن بسنده نکنند بلکه راهکاروبرنامه های متقن ارائه بدهند و همواره آمادگی لازم خویش را دربرابر شرایط بحرانی حفظ نمابند.

در ادامه معاونت محترم بهداشتی این شبکه آقای دکتر محسن نبی زاده طی سخنانی به تشریح  برنامه های  در نظر گرفته شده در هفته سلامت شامل برگزاری زنگ سلامت درروز 18 فروردین در مدرسه راهنمایی شاهد پسران و نیز حضور کارشناسان ستادی در طی هفته سلامت و اجرای برنامه های آموزشی سلامت در مدارس سطح شهرستان و دیگر برنامه های در دست اقدام درطی این هفته پرداختند .
ادامه مطلب ...نویسنده : سیدرضا موسوی شنبه 15 فروردین 1388, ساعت 19 و 22 دقیقه و 29 ثانیه

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دبیر ستاد هفته سلامت برنامه های هفته سلامت در سال 88 را تشریح کرد.


به گزارش خبرگزاری شبستان، دکتر عباس زارع نژاد در نشست خبری که صبح امروز با حضور دکتر لنکرانی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونین و مدیران این وزارتخانه برگزار شد، گفت: همه ساله روز 18 فروردین به عنوان روز جهانی بهداشت در کشورهای مختلف جهان گرامی داشته می شود و برای هر سال موضوع خاصی برای این روز انتخاب می شود که اولویت جهانی سلامت را مشخص می کند و امسال نیز سازمان جهانی بهداشت شعار سلامت در حوادث و بلایا را برای سال 2009 در نظر گرفته است.

دکتر زارع نژاد با توجه به اهمیت گذر از بحران حوادث غیرمترقبه و مقابله با خطرات آن گفت: زمانی که امکانات و تسهیلات بهداشتی و آمادگی لازم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه کسب نشده است، نمی توان در مقابل خطرات آن مقاومت کرد، بنابراین ضرورت دارد امکانات و تسهیلات بهداشتی دارای تمام ویژگی های لازم بوده و در عین حال به کار روزمره ارایه خدمات به بیماران می پردازند جان آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه را نیز نجات دهند، این امر مستلزم ساختن زیرساخت هایی است که در مقابل بحران ها مقاوم بوده و همچنین مستلزم ساماندهی و آماده کردن تیم های سلام تاست که این تیم ها قادر باشند در شرایط بحران خدمات بهداشتی مناسب را ارائه دهند.

وی در ادامه به تشریح عناوین روزهای هفته سلامت در سال 88 پرداخت و گفت: سه شنبه هجدهم فروردین روز سلامت و همکاری های بین بخشی در حوادث و بلایا چهارشنبه نوزدهم فروردین سلامت، گروه های در معرض خطر در حوادث و بلیا پنجشنب بیستم فروردین، سلامت و پدافند غیرعامل جمه بیست و یکم فروردین، سلامت و مشارکت های مردمی در حوادث و بلایا شنبه بیست و دوم فروردین، سلامت روانی اجتماعی در حوادث و بلایا، یکشنبه بیست و سوم فروردین، سلامت محیط در حوادث و بلایا و دوشنبه بیست و چهارم فروردین، با عنوان سلامت ارایه خدمات و تسهیلات در حوادث و بلایا نامگذاری شده است.

دبیر ستاد هفته سلامت در پایان اجرای برنامه های مختلف با مشارکت دستگاه ها نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی در هفته سلامت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با تعامل سازنده همه دستگاه های مسئول و رسانه های جمعی، شاهد ارتقاء روزافزون فرهنگ سلامت در جامعه باشیم
ادامه مطلب ...[ 1 ]  [ 2 ] 

مطبوعات کشور را با کلیک روی تصاویر روزنامه در سلامت باش


» سونوگرافی غیرضرور و پولی متخصصان زنان ممنوع شد ( شنبه 26 اردیبهشت 1394 )
» هلال احمر ایران در جمع 10 جمعیت برتر دنیا است ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» انتصاب مدیر عامل جدید بیمه سلامت ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» وزیر بهداشت: درمان چاه عمیقی است که پر نمی شود/ برنامه تغییرات بنیادین در آموزش پزشکی ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» تحرک و جنب و جوش عامل اصلی پیش‌گیری از سرطان است ( جمعه 13 تیر 1393 )
» برای بیماران دچار فیبریلاسیون دهلیزی وارفارین بهتر از آسپیرین است ( جمعه 13 تیر 1393 )
» نظر یادتون نره ( پنجشنبه 12 تیر 1393 )
» پوکی‌استخوان در کمین مبتلایان به آپنه‌خواب ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» فلفل ضدسرطان پروستات ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» چسب‌های استخوان به جای استخوان مصنوعی ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» استخدام ۷۵۰۰ پزشک و بهورز در شبکه بهداشت کشور ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» اجازه دهید دانش‌آموزان در کلاس بلند شوند! ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» علت خونریزی واژن در بارداری چیست؟ ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» این خوردنی‌ها را با هم نخورید ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» 7 دلیل برای خوردن تخم مرغ صبحانه ( دوشنبه 12 اسفند 1392 )
» سرانجام ژن چشمه جوانی کشف شد ! ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» آلوئه ورا را به پوستتان نزنید ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» سوزاندن چربی با روش های جدید ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» سخنگوی دولت: 9 میلیارد دلار از دارایی های بلوكه شده ایران آزاد شد ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» عفونت های سیکلوسپور- آیا در خطر هستید؟ ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» سفر وزیر بهداشت به عنوان عضو بنیاد نورآوران سلامت به منطقه زلزله‌زده ورزقان ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» دکتر محمود طباطبایی: پوکی استخوان در زنان 5برابر بیشتر از مردان است ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» • رژ لب هایی که موجب سرطان لب می شوند ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» آیا تبخال می‌تواند كشنده باشد؟+ درمان سریع ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» • بیماری مارفان را بشناسیم ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» رشد 10 درصدی غرق شدگان در خزر ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» نگرانی از کاهش 40 درصدی بودجه بهداشتی كشور ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» وزیر بهداشت: 20 قلم داروی بیماران صعب‌العلاج بیمه می‌شود ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» نامه وزارت بهداشت برای لغو مجوز عرضه شیر فله ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» تکذیب شایعه مرگ تعدادی از هموطنان به دنبال مصرف استامینوفن ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
موضوعات
» اخبار سلامت (314)
» بازار سلامت باش (4)
» آموزش سلامت (143)
» مبارزه با بیماریها (177)
» سلامت کودک (81)
» سلامت روان (60)
» سلامت محیط و حرفه ایی (13)
» سلامت خانواده ( بهداشت خانواده ) (100)
» سلامت دهان و دندان (20)
» اطلاعات داروئی (26)
» دانستنیهای سلامتی (130)
» آشنایی با رشته های شاخه علوم پزشکی و بهداشتی درمانی (6)
» سیاسی اجتماعی (4)
» اخبار بابلسر (21)
» گالری عکس های جالب سلامت باش (4)
» اخبار مازندران (17)
» اخبار علمی (166)
» اخبار علمی ترجمه شده (9)
» دنیای IT آی تی (4)
» اخبار فن آوری (27)
» اخبار اجتماعی (171)
» اخبار هنری (2)
» اخبار روز (54)
» اخبار ورزشی (11)
» اخبار حوادث (10)
» فرصت های شغلی در رشته های بهداشتی و درمانی (3)
» پاسخ ها (3)
» ترفندهای جالب برای کامپیوترتان (18)
» دانلود سرای سلامت خبر (2)
» مطالب برگرفته ار سایت سازمان جهانی بهداشت (1)
» عجیب اما واقعی (73)
» شرح وظایف واحدهای بهداشتی درمانی (8)
» آموزشی (19)
» آیین نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی (22)
» آخرین اخبار از شیوع آنفولانزای A نوع ( H1N1) در ایران و جهان (12)
» دانستنیها (69)
» مدیریت و تحول سازمانی (11)
» مناسبت های ملی، مذهبی و بهداشتی روز (79)
» زنگ تفریح (31)

مطالب پربازدید

» چگونه درد آمپول را در کودکان کاهش دهیم؟
» اگر زانو هایتان درد میکند یا صدا میکند این مقاله را بخوانید
» دل عزاییل برای این دو نفر سوخت‎!‎
» رایج ترین نام خانوادگی در بین ایرانیان چیست؟
» عوامل مؤثر درآموزش و یادگیری دانش‌آموزان دچار اختلال یادگیری
» قبل از امتحانات آدامس بجوید
» جریان‌های شکافنده مهمترین علت غرق شدگی در دریای خزر-قسمت دوم و پایانی
» جریان‌های شکافنده مهمترین علت غرق شدگی در دریای خزر-قسمت اول
» خطراتی كه جمعیت جهان را تهدید می‌كند
» پزشکی ایران در عهد ساسانی
» مستر بین از تصادف جان به در برد
» مادر طلبه ناهی از منكر : خانم وزیر بهداشت! این جوانان 20 ساله حال مرا فهمیدند اما شمایی كه مادر هستید، حال مرا نفهمیدید!
» جوان ترها مراقب باشند به بیماری ام اس مبتلا نشوند
» آیا می دانید بیماری ام اس MS چیست؟
» تصاویری از پرموترین دختربچه جهان/ دختر گرگ نما در “گینس” ثبت شد
» تصاویر مترسک از هر مدل!!
» کاریکاتور انواع و اقسام گداها
» عجیب ترین حیوانات دنیا
» تصاویر جدیدترین حیوانات کشف شده در سال 2010
» تصاویر مواد غذایی با طرح های عجیب
» فرش بافته شده از تار عنکبوت
» مضرات لامپ های کم مصرف ! بمب‌های شیمیایی کوچکی که در خانه نگه می‌داریم
» تاریخچه؛ اهداف ، وظایف و واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران:
» چگونه یک نوار قلب را تفسیرکنیم؟
» تبدیل نام خود به فارسی باستان خـــــــــــیـلـــــــــــــی عالیـــــــــــــه!!!!!!!!!!!!!!!شما هم امتخان کنید
» واقعیت های حیرت انگیز در مورد پشه ها
» کشف موجود فضایی در مکزیک
» کشف یک مار بوا با طول بیش از 3 متر در بابلسر
» آمار لحظه به لحظه جهان را در موضوعات مختلف به صورت آنلاین و فارسی ببینید
» مشاهده آنلاین كانال های تلویزیون
» دانستنیها
» منتخبی از تصاویر و آثار جشنواره های شنی برگزار شده در بابلسر
» نکاتی چند در رابطه با مزایا و استفاده از لامپهای کم مصرف
» محل خودکشی هیتلر+ عکس
» باقری لنکرانی بعد از وزارت چه می کند؟
» آیا میدانستید....!؟
» طالع بینی ازدواج
» تصاویری از سیر تکاملی مرسدس بنز
» نقش مرکز سلامت روان جامعه نگر
» تاریخچه تاسوعا 5-10-88
» تاثیرات سوء استفاده از رنگها و اسانسهای خوراكی در طبخ غذاهای خانگی
» منزلت شب قدر
» دكتر کامران باقری لنكرانی
» دکترمرضیه وحید دستجردی
» میلاد امام حسن مجتبی (ع)
» روز بهورز مورخ 12-6-88
» حضرت خدیجه علیها‏السلام
» افسردگی در زنان کارمند بیش از زنان خانه دار است
» اعتلای مدیریت در نظام اداری و ارتقاء منزلت اجتماعی کارکنان دولت
» زندگینامه بزرگ منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج)
» تصاویر مجسمه های شنی
» پخش مستقیم از حرم حضرت اما رضا(ع) وحرم حضرت امام حسین(ع) وحرم حضرت اباالفضل العباس(ع)

لیست سایت های مفید

» دنیایی به نام «من»
» وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
» سازمان جهانی بهداشت(WHO)
» سایت اتحادیه بین المللی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت
» وبلاگ ایدز این هفته مربوط به سازمان ملل
» سایت مرکز کنترل وپیشگیری ازبیماریها
» دانشگاه علوم پزشكی مازندران
» دانشگاه علوم پزشكی بابل
» دانشگاه علوم پزشكی گیلان
» دانشگاه علوم پزشكی گلستان
» دانشگاه علوم پزشكی تهران
» دانشگاه علوم پزشکی مشهد
» آموزش آنلاین و رایگان زبان انگلیسی( OLC )
» دانشگاه تربیت معلم
» دانشگاه تربیت مدرس
» دانشگاه امام صادق(ع)
» پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
» پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
» پایگاه اطلاع‌رسانی دولت
» سید محمد خاتمی
» دکتر محمود احمدی نژاد
» مجلس شورای اسلامی
» كتابخانه ملی ایران
» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
» کاریابی
» خبرگزاری جمهوری اسلامی
» خبرگزاری مهر
» خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)
» خبرگزاری میراث فرهنگی
» خبرگزاری فارس
» روزنامه ایران
» روزنامه اطلاعات
» روزنامه جمهوری اسلامی
» روزنامه جام جم
» مازندنومه
» مزرعه گل کامران
» ایران ورزشی
» روزنامه کیهان
» مجتمع فنی تهران
» لیست لینک ها

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


سلامت باش- سایت اصلی : سیدرضا موسوی کارشناس سلامت

مقدمه :
به راستی سلامت چیست؟ و
چرا در جوامع پیشرفته امروز نیز، سلامت به عنوان یک مسأله ی همچنان جدی، پر رنگ و دغدغه آفرین است؟

معمولاً وقتی از سلامت سخن به میان می آید؛ ناخود آگاه پزشک و بیمارستان و بستر بیماری به ذهن متبادر می شود. اما واقعیت این است که این معنا از سلامت، تنها بخشی از آن مفهوم را افاده می کند. وقتی می گوییم سلامت، هم سلامتی جسم در نظر است و هم سلامت روان از آن مراد می شود. سلامت جسم و روان مثل زنجیر به هم وابسته اند؛ و هر یک تقویت کننده ی دیگری است . امروزه وقتی از سلامت سخن به میان می آید؛ جنبه روانی و به خصوص اجتماعی آن نیز مطرح است. چون در حالی می توان توقع داشت فرد فرد جامعه از روانی سالم برخوردار باشند؛ که مناسبات اجتماعی سالم باشد.
مثلی است که می گوید: «سلامت همه چیز نیست. اما همه چیز بدون سلامت هیچ است» .

این وب نوشته کاملا"بصورت خصوصی و با هزینه شخصی اداره می شود و هیچ ارتباطی با اداره یا نهاد دولتی یا غیردولتی ندارد.
ضمنا"برای حفظ اصول اخلاقی و امانت داری، ::: salamtbash سلامت باش::: را به عنوان منبع مورد استفاده، ذکر فرمایید.
ایجاد کننده وبلاگ : سیدرضا موسوی


Msn bot last visit powered by  Bots Visit free counters Iranbloglist.com Free counter and web stats