تبلیغات
سلامت باش salamatbash سیدرضا موسوی-salamatbash سلامت باش به ""سلامت باش ""خوش امدید.لطفا" هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را از طریق لینك << نظر یادت نر>> ارسال فرمائید -سیدرضا موسوی

سلامت باش salamatbash

--------

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، بعد از حضور مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت در تاریخ 27 تیر در بیمارستانی كه علی خلیلی طلبه ناهی از منكر در آن بستری است، وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، به نقل از مادر این طلبه مدعی شد كه آنها فقط به 2 یا 3 بیمارستان مراجعه كردند و این بیمارستان‌ها موفق به پذیرش طلبه نشدند.

به همین دلیل خانم مشتاق‌فر مادر این طلبه جوان خواستار انجام گفت‌وگویی در این خصوص شد تا درباره نحوه مطلع شدن از حادثه، پیگیری پذیرش علی در 26 بیمارستان، شكایت از متهمان و وضعیت فعلی علی خلیلی توضیحاتی را ارائه دهد. آنچه در پی می‌آید گفت‌وگویی با مادر علی خلیلی است كه در محل بیمارستان عرفان انجام شد.

خانم مشتاق‌فر درباره حال فعلی فرزند خود گفت: در حال حاضر وضعیت علی رو به بهبود است ولی قادر به تكلم و حركت دادن قسمت راست بدن خود نیست، اما دوستان و آشنایان را می‌شناسد و واكنش نشان می‌دهد.

مادر طلبه جوان در خصوص نحوه مطلع شدن از این حادثه گفت: شب ولادت امام زمان (علیه ‌السّلام) ساعت 11 بود كه با علی تماس گرفتم كه گفت تا یك ساعت بعد به خانه می‌آیم. اما ساعت یك نیمه شب یكی از دوستان علی تماس گرفت و به پدر علی گفت: علی تصادف كرده و الآن در بیمارستان تهران‌پارس است.

وی ادامه داد: وقتی به بیمارستان رسیدیم دیدم حدود 40 نفر از دوستان علی در بیمارستان حضور دارند كه همین موضوع شك و نگرانی مرا بیشتر كرد و وقتی متوجه صحبت یكی از دوستان علی كه گفت: "كاش مادرش نمی‌آمد " شدم، فهمیدم كه اتفاق ناگواری برای علی افتاده است. وقتی وارد بخش اورژانس شدیم علی را روی یك تخت دیدم كه تعدادی پرستار دور او جمع شده ‌بودند و به شدت از گردن او خون خارج می‌شد. همان‌جا بود كه یك نفر به من گفت علی را با قمه زده‌اند.

مشتاق‌فر درباره نحوه درگیری و مجروح شدن علی گفت: گویا رانندگان خودروی پراید برای دو خانم ایجاد مزاحمت كرده بودند كه علی از آنها خواسته بود دست از این‌كار بردارند و از آنجا بروند، اما آنها به همراه راكبان موتورسیكلتی كه همراهشان بود به علی و دوستانش حمله كرده و در نهایت یكی از راكبان موتورسیكلت با قمه به شاهرگ علی می‌زند.

مادر این طلبه افزود: متأسفانه تا نیم ساعت بعد از حادثه هیچ‌ خودروی عبوری به دوستان علی كمك نكرد تا او را به بیمارستان برسانند تا اینكه دو جوان كه در حال عزیمت به شمال كشور بودند با دیدن پیكر نیمه‌جان علی از سفر خود منصرف شده او را به بیمارستان رساندند و یكی از دوستان علی با موتور، پراید را تعقیب كرد و موفق شد شماره پلاك را بنویسد.

وی با انتقاد از وزارت بهداشت به خاطر عدم پذیرش علی از سوی 26 بیمارستان گفت: وقتی در پایتخت ما این اتفاقات می‌افتد و وضعیت این‌گونه است، معلوم نیست در شهرهای دورافتاده مردم چه وضعیتی دارند.

مشتاق‌فر گفت: وزیر بهداشت وقتی به بیمارستان آمد به تیم همراه وی گفتم: راضی به فیلم‌برداری نیستم و حق ندارید این كار را بكنید. اما به من گفتند: ما این فیلم را فقط برای آرشیو وزارت بهداشت و حل مشكلات مردم می‌خواهیم و شخص وزیر هم به من قول داد كه فیلم از تلویزیون پخش نشود، اما سؤال من این است كه خانم وزیر، با این فیلم قرار بود چه مشكلی از مردم را حل كنند. با این فیلم مشكل بیمارستان‌هایتان حل شد یا مشكل پزشكانی كه هیچ‌كدام در بیمارستان نبودند؟

مادر طلبه ناهی از منكر با بیان اینكه چرا فرزند من باید 5 ساعت بعد از مجروح شدن، آن‌هم از ناحیه گردن، به اتاق عمل برود، گفت: وقتی به خود آمدم، دیدم آن بیمارستان وضعیت مناسبی ندارد. به یكی از بستگانم زنگ زدم و او از من خواست فورا به بیمارستان‌های طالقانی، شهدای تجریش و دی زنگ بزنم.

وی ادامه داد: همه دوستان علی با موتورسیكلت به 26 بیمارستان مراجعه كردند و خودم هم با این بیمارستان‌ها تماس گرفتم، حال چرا وزیر بهداشت باید در تلویزیون بگوید فقط 2 یا 3 بیمارستان؟ چرا در مصاحبه وزیر بهداشت صحبت‌های من حذف شده بود و چرا فقط به صحبت‌های وی اكتفا شد؟

*
زنده ماندن علی معجزه بود

مادر طلبه ناهی از منكر با بیان اینكه زنده ماندن "علی " معجزه و لطف امام زمان (علیه ‌السّلام) بود، گفت: چرا نباید برای فرد مجروحی كه حتی یك ثانیه هم برای او حیاتی است، دسترسی آسان به بیمارستان داشت؟ وقتی من به بیمارستان عرفان آمدم پزشكان به من گفتند داخل رگ‌های علی آب وارد شده و دیگر كاری نمی‌توان كرد. آیا برای خانم وزیر قابل قبول است كه چنین مجروحی بعد از 5 ساعت وارد اتاق عمل شود؟ متخصصان عروق باید به این سؤال پاسخ بدهند كه واقعاً برای كسی كه از ناحیه شاهرگ مجروح شده، چند دقیقه زمان برای زنده ماندن نیاز است.

*
درخواست رسیدگی فوری به پرونده و اشد مجازات را برای متهمان دارم

وی درباره خواسته خود از مسئولان قضایی خاطرنشان كرد: می‌دانم وضعیت رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی چگونه است اما از مسئولان قضایی می‌خواهم كه به این پرونده باسرعت رسیدگی كنند.

*
دغدغه "علی " نجات نوجوانان از وضعیت نامناسب فرهنگی در جامعه بود

مادر این طلبه جوان با بیان اینكه: "فرزند من آن‌طور كه در مطبوعات آمده، حجت الاسلام 27 ساله نبود "، گفت: علی طلبه ترم دوم حوزه است كه فقط 19 سال سن دارد. او اصلاً آدمی سیاسی نبود و فقط دغدغه نجات هم‌سالان خود از وضعیت نامناسب فرهنگی فعلی در جامعه را داشت.

مشتاق‌فر ادامه داد: علی را بیخود بزرگ نكنید. من برای این اجازه ندادم از او فیلم‌برداری كنند چون بچه من چیزی نبود كه بخواهند آن‌قدر او را بزرگ كنند چرا كه او هم مانند بسیاری دیگر از جوانان این جامعه به وظیفه خود عمل كرد.

*
اگر به‌جای علی، فرد دیگری بود، مسئولین به عیادت می‌آمدند؟

وی اظهار داشت: اما سؤال من از مسئولان این است كه اگر به جای فرزند طلبه من، این اتفاق برای جوان دیگری رخ می‌داد آیا وزیر بهداشت، نمایندگان مجلس و سرداران و مسئولان دیگر به عیادت او می‌آمدند؟ مسئولان بپذیرند كه در این بخش مخصوصاً بیمارستان‌ها مردم با مشكل روبه‌رو هستند و یكی از خواسته‌های اولیه مردم، آسایش است كه با وزارت بهداشت گره خورده و زمانی كه ده‌ها پزشك پاسخگوی یك بیمار نیستند، مردم چگونه به آرامش خواهند رسید؟

*
بیمارستان عرفان 5 میلیون گرفت اما تنها بیمارستانی بود كه فرزند مرا پذیرش كرد

مادر این طلبه جوان در پاسخ به برخی از انتقادها از بیمارستان عرفان كه پذیرش علی را به واریز 5 میلیون تومان موکول كرده بود گفت: بله، بیمارستان عرفان این مبلغ را درخواست كرد اما تنها بیمارستانی بود كه علی را پذیرش كرد و اگر پول بیشتری هم می‌خواستند من تهیه می‌كردم، چون در همان لحظه كه علی را به بیمارستان رساندیم، با پزشك متخصص تماس گرفتند تا به بیمارستان بیاید در حالی كه هیچ‌كدام از بیمارستان‌های دیگر مانند آتیه، پارسیان و دی كه آنها هم خصوصی بودند، این كار را نكردند.

*
متخصصان ما در ایام تعطیلات خارج از كشور هستند

مشتاق‌فر با بیان اینكه: "من می‌دانستم كه بیمارستان‌های طالقانی و تجریش متخصص عروق دارند "، ادامه داد: اما سؤال اینجاست كه آنها كجا بودند. چرا متخصصان و پزشكان ما در تعطیلات همگی خارج از كشور هستند و چرا آنها نباید مانند دیگر اعضای بیمارستان كشیك باشند.

*
افسر پرونده شاهدان و متهمان پرونده را رودررو كرد

مادر علی خلیلی در ادامه صحبت‌های خود گفت: متأسفانه افسر پرونده هم در اقدامی عجیب، شاهدان و متهمان پرونده را رودرروی هم قرار داد كه همین كار باعث شد 2 شاهد حادثه نخواهند و نتوانند از خانه خارج شوند. چرا نباید شاهدان از پشت دیوار شیشه‌ای مخصوص متهمان را شناسایی كنند. من حال آن پدر و مادر را می‌فهمم و می‌دانم كه هرلحظه نگران حمله به خود و فرزندانشان هستند.

وی ادامه داد: در آن ساعات به هركس كه می‌توانستم التماس كردم كه آمبولانس و هلیكوپتر امداد برای علی بفرستند، اما آمبولانس ویژه یك ساعت بعد از حادثه آمد و دیگر آمبولانس‌ها هم اصلاً نیامدند.

مشتاق‌فر ادامه داد: من فقط از وزارت بهداشت شاكی هستم و به زودی در دادسرای كاركنان دولت از شخص وزیر بهداشت شكایت خواهم كرد چون به قول خود مبنی بر عدم پخش فیلمی كه از علی تهیه كرده بودند عمل نكرد.

وی گفت: من خودم هم می‌توانستم فیلم علی را در اختیار سایت‌ها قرار بدهم اما نمی‌خواستم فرزندم بی‌دلیل بزرگ شود و این كار وزیر بهداشت فقط برای لاپوشانی مشكلات و اشتباهات بود.

مادر این طلبه جوان اظهار داشت: اتفاقی كه برای علی افتاد، برای اولین بار نبود و بارها از این اتفاق‌ها افتاده است و وزیر بهداشت بهتر است به جای این كارها به دنبال اصلاح وضعیت بیمارستان‌ها، جراحان و پزشكان باشد.

وی خاطرنشان كرد: ما نه یك بیمارستان بلكه با 26 بیمارستان تماس گرفتیم و پرینت تماس‌ها را در اختیار داریم و از مسئولان امنیتی می‌خواهم پرینت تماس ما با این بیمارستان‌ها را بررسی كنند.

*
خانم وزیر یك جوان 20 ساله حال من را درك كرد اما شما . . . .

مشتاق‌فر ادامه داد: خدا شاهد است اگر دوستان بسیجی علی نبودند، الآن فرزند من هم زنده نبود. من به خاطر حال بدی كه داشتم بسیار به آنها پرخاش كردم اما آنها حتی سرشان را هم بالا نیاوردند تا جواب مرا بدهند و فقط برای آرامش من تلاش می‌كردند. خانم وزیر بهداشت! این جوانان 20 ساله حال مرا فهمیدند اما شمایی كه مادر هستید، حال مرا نفهمیدید!

گفتنی است رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی نیز با اشاره به حادثه‌ای كه برای طلبه ناهی از منكر رخ داد، گفته بود: 26 بیمارستان تهران بزرگ به نوعی از پذیرش این بیمار اجتناب كردند و امیدواریم آزمون توانمندی‌های اخلاقی پزشكان را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مسئولان رده بالای وزارت بهداشت هنوز پیگیر مسئله هستند كه چرا در مراكز پزشكی ما كه افتخارشان تربیت نخبه‌های پزشكی است باید این‌گونه كوتاهی شود. باید بیندیشیم و واكاوی كنیم كه چگونه افراد را آموزش دهیم كه فقط اندوخته علمی تنها نداشته باشند بلكه اندوخته اخلاقی هم همراه باشد كه بر اساس آن به بیماران خدمت كنند و دیگر شاهد حوادث این‌چنینی در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی نباشیم.

مطبوعات کشور را با کلیک روی تصاویر روزنامه در سلامت باش


» سونوگرافی غیرضرور و پولی متخصصان زنان ممنوع شد ( شنبه 26 اردیبهشت 1394 )
» هلال احمر ایران در جمع 10 جمعیت برتر دنیا است ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» انتصاب مدیر عامل جدید بیمه سلامت ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» وزیر بهداشت: درمان چاه عمیقی است که پر نمی شود/ برنامه تغییرات بنیادین در آموزش پزشکی ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» تحرک و جنب و جوش عامل اصلی پیش‌گیری از سرطان است ( جمعه 13 تیر 1393 )
» برای بیماران دچار فیبریلاسیون دهلیزی وارفارین بهتر از آسپیرین است ( جمعه 13 تیر 1393 )
» نظر یادتون نره ( پنجشنبه 12 تیر 1393 )
» پوکی‌استخوان در کمین مبتلایان به آپنه‌خواب ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» فلفل ضدسرطان پروستات ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» چسب‌های استخوان به جای استخوان مصنوعی ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» استخدام ۷۵۰۰ پزشک و بهورز در شبکه بهداشت کشور ( جمعه 29 فروردین 1393 )
» اجازه دهید دانش‌آموزان در کلاس بلند شوند! ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» علت خونریزی واژن در بارداری چیست؟ ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» این خوردنی‌ها را با هم نخورید ( سه شنبه 13 اسفند 1392 )
» 7 دلیل برای خوردن تخم مرغ صبحانه ( دوشنبه 12 اسفند 1392 )
» سرانجام ژن چشمه جوانی کشف شد ! ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» آلوئه ورا را به پوستتان نزنید ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» سوزاندن چربی با روش های جدید ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» سخنگوی دولت: 9 میلیارد دلار از دارایی های بلوكه شده ایران آزاد شد ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» عفونت های سیکلوسپور- آیا در خطر هستید؟ ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» سفر وزیر بهداشت به عنوان عضو بنیاد نورآوران سلامت به منطقه زلزله‌زده ورزقان ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» دکتر محمود طباطبایی: پوکی استخوان در زنان 5برابر بیشتر از مردان است ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» • رژ لب هایی که موجب سرطان لب می شوند ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» آیا تبخال می‌تواند كشنده باشد؟+ درمان سریع ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» • بیماری مارفان را بشناسیم ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» رشد 10 درصدی غرق شدگان در خزر ( دوشنبه 29 مهر 1392 )
» نگرانی از کاهش 40 درصدی بودجه بهداشتی كشور ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» وزیر بهداشت: 20 قلم داروی بیماران صعب‌العلاج بیمه می‌شود ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» نامه وزارت بهداشت برای لغو مجوز عرضه شیر فله ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
» تکذیب شایعه مرگ تعدادی از هموطنان به دنبال مصرف استامینوفن ( دوشنبه 8 مهر 1392 )
موضوعات
» اخبار سلامت (314)
» بازار سلامت باش (4)
» آموزش سلامت (143)
» مبارزه با بیماریها (177)
» سلامت کودک (81)
» سلامت روان (60)
» سلامت محیط و حرفه ایی (13)
» سلامت خانواده ( بهداشت خانواده ) (100)
» سلامت دهان و دندان (20)
» اطلاعات داروئی (26)
» دانستنیهای سلامتی (130)
» آشنایی با رشته های شاخه علوم پزشکی و بهداشتی درمانی (6)
» سیاسی اجتماعی (4)
» اخبار بابلسر (21)
» گالری عکس های جالب سلامت باش (4)
» اخبار مازندران (17)
» اخبار علمی (166)
» اخبار علمی ترجمه شده (9)
» دنیای IT آی تی (4)
» اخبار فن آوری (27)
» اخبار اجتماعی (171)
» اخبار هنری (2)
» اخبار روز (54)
» اخبار ورزشی (11)
» اخبار حوادث (10)
» فرصت های شغلی در رشته های بهداشتی و درمانی (3)
» پاسخ ها (3)
» ترفندهای جالب برای کامپیوترتان (18)
» دانلود سرای سلامت خبر (2)
» مطالب برگرفته ار سایت سازمان جهانی بهداشت (1)
» عجیب اما واقعی (73)
» شرح وظایف واحدهای بهداشتی درمانی (8)
» آموزشی (19)
» آیین نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی (22)
» آخرین اخبار از شیوع آنفولانزای A نوع ( H1N1) در ایران و جهان (12)
» دانستنیها (69)
» مدیریت و تحول سازمانی (11)
» مناسبت های ملی، مذهبی و بهداشتی روز (79)
» زنگ تفریح (31)

مطالب پربازدید

» چگونه درد آمپول را در کودکان کاهش دهیم؟
» اگر زانو هایتان درد میکند یا صدا میکند این مقاله را بخوانید
» دل عزاییل برای این دو نفر سوخت‎!‎
» رایج ترین نام خانوادگی در بین ایرانیان چیست؟
» عوامل مؤثر درآموزش و یادگیری دانش‌آموزان دچار اختلال یادگیری
» قبل از امتحانات آدامس بجوید
» جریان‌های شکافنده مهمترین علت غرق شدگی در دریای خزر-قسمت دوم و پایانی
» جریان‌های شکافنده مهمترین علت غرق شدگی در دریای خزر-قسمت اول
» خطراتی كه جمعیت جهان را تهدید می‌كند
» پزشکی ایران در عهد ساسانی
» مستر بین از تصادف جان به در برد
» مادر طلبه ناهی از منكر : خانم وزیر بهداشت! این جوانان 20 ساله حال مرا فهمیدند اما شمایی كه مادر هستید، حال مرا نفهمیدید!
» جوان ترها مراقب باشند به بیماری ام اس مبتلا نشوند
» آیا می دانید بیماری ام اس MS چیست؟
» تصاویری از پرموترین دختربچه جهان/ دختر گرگ نما در “گینس” ثبت شد
» تصاویر مترسک از هر مدل!!
» کاریکاتور انواع و اقسام گداها
» عجیب ترین حیوانات دنیا
» تصاویر جدیدترین حیوانات کشف شده در سال 2010
» تصاویر مواد غذایی با طرح های عجیب
» فرش بافته شده از تار عنکبوت
» مضرات لامپ های کم مصرف ! بمب‌های شیمیایی کوچکی که در خانه نگه می‌داریم
» تاریخچه؛ اهداف ، وظایف و واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران:
» چگونه یک نوار قلب را تفسیرکنیم؟
» تبدیل نام خود به فارسی باستان خـــــــــــیـلـــــــــــــی عالیـــــــــــــه!!!!!!!!!!!!!!!شما هم امتخان کنید
» واقعیت های حیرت انگیز در مورد پشه ها
» کشف موجود فضایی در مکزیک
» کشف یک مار بوا با طول بیش از 3 متر در بابلسر
» آمار لحظه به لحظه جهان را در موضوعات مختلف به صورت آنلاین و فارسی ببینید
» مشاهده آنلاین كانال های تلویزیون
» دانستنیها
» منتخبی از تصاویر و آثار جشنواره های شنی برگزار شده در بابلسر
» نکاتی چند در رابطه با مزایا و استفاده از لامپهای کم مصرف
» محل خودکشی هیتلر+ عکس
» باقری لنکرانی بعد از وزارت چه می کند؟
» آیا میدانستید....!؟
» طالع بینی ازدواج
» تصاویری از سیر تکاملی مرسدس بنز
» نقش مرکز سلامت روان جامعه نگر
» تاریخچه تاسوعا 5-10-88
» تاثیرات سوء استفاده از رنگها و اسانسهای خوراكی در طبخ غذاهای خانگی
» منزلت شب قدر
» دكتر کامران باقری لنكرانی
» دکترمرضیه وحید دستجردی
» میلاد امام حسن مجتبی (ع)
» روز بهورز مورخ 12-6-88
» حضرت خدیجه علیها‏السلام
» افسردگی در زنان کارمند بیش از زنان خانه دار است
» اعتلای مدیریت در نظام اداری و ارتقاء منزلت اجتماعی کارکنان دولت
» زندگینامه بزرگ منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج)
» تصاویر مجسمه های شنی
» پخش مستقیم از حرم حضرت اما رضا(ع) وحرم حضرت امام حسین(ع) وحرم حضرت اباالفضل العباس(ع)

لیست سایت های مفید

» دنیایی به نام «من»
» وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
» سازمان جهانی بهداشت(WHO)
» سایت اتحادیه بین المللی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت
» وبلاگ ایدز این هفته مربوط به سازمان ملل
» سایت مرکز کنترل وپیشگیری ازبیماریها
» دانشگاه علوم پزشكی مازندران
» دانشگاه علوم پزشكی بابل
» دانشگاه علوم پزشكی گیلان
» دانشگاه علوم پزشكی گلستان
» دانشگاه علوم پزشكی تهران
» دانشگاه علوم پزشکی مشهد
» آموزش آنلاین و رایگان زبان انگلیسی( OLC )
» دانشگاه تربیت معلم
» دانشگاه تربیت مدرس
» دانشگاه امام صادق(ع)
» پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
» پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
» پایگاه اطلاع‌رسانی دولت
» سید محمد خاتمی
» دکتر محمود احمدی نژاد
» مجلس شورای اسلامی
» كتابخانه ملی ایران
» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
» کاریابی
» خبرگزاری جمهوری اسلامی
» خبرگزاری مهر
» خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)
» خبرگزاری میراث فرهنگی
» خبرگزاری فارس
» روزنامه ایران
» روزنامه اطلاعات
» روزنامه جمهوری اسلامی
» روزنامه جام جم
» مازندنومه
» مزرعه گل کامران
» ایران ورزشی
» روزنامه کیهان
» مجتمع فنی تهران
» لیست لینک ها

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


سلامت باش- سایت اصلی : سیدرضا موسوی کارشناس سلامت

مقدمه :
به راستی سلامت چیست؟ و
چرا در جوامع پیشرفته امروز نیز، سلامت به عنوان یک مسأله ی همچنان جدی، پر رنگ و دغدغه آفرین است؟

معمولاً وقتی از سلامت سخن به میان می آید؛ ناخود آگاه پزشک و بیمارستان و بستر بیماری به ذهن متبادر می شود. اما واقعیت این است که این معنا از سلامت، تنها بخشی از آن مفهوم را افاده می کند. وقتی می گوییم سلامت، هم سلامتی جسم در نظر است و هم سلامت روان از آن مراد می شود. سلامت جسم و روان مثل زنجیر به هم وابسته اند؛ و هر یک تقویت کننده ی دیگری است . امروزه وقتی از سلامت سخن به میان می آید؛ جنبه روانی و به خصوص اجتماعی آن نیز مطرح است. چون در حالی می توان توقع داشت فرد فرد جامعه از روانی سالم برخوردار باشند؛ که مناسبات اجتماعی سالم باشد.
مثلی است که می گوید: «سلامت همه چیز نیست. اما همه چیز بدون سلامت هیچ است» .

این وب نوشته کاملا"بصورت خصوصی و با هزینه شخصی اداره می شود و هیچ ارتباطی با اداره یا نهاد دولتی یا غیردولتی ندارد.
ضمنا"برای حفظ اصول اخلاقی و امانت داری، ::: salamtbash سلامت باش::: را به عنوان منبع مورد استفاده، ذکر فرمایید.
ایجاد کننده وبلاگ : سیدرضا موسوی


Msn bot last visit powered by  Bots Visit free counters Iranbloglist.com Free counter and web stats